Workshop a Setkání 2018

Pisatel si s překvapením uvědomil, že nějak opomenul anoncovat blížící se 10. Workshop starého železářství a 18. (opět částečné) Setkání ve střední části Moravského krasu, alias Slovany na huti 2018. Činí tedy tak nyní.

Tak tedy vězte, že ve dnech 23.-25. května 2018 proběhne 10. Workshop starého železářství a o den později, 26. května 18. Setkání ve střední části Moravského krasu (Slované na huti), resp. část obvyklé akce, neb sokol není vůbec stěhovavý a stále hnízdí na Býčí skále a 18. ročník akce je stejně jako ten loňský 17. roztržený. A pokud bude panovat důvod ke znepřístupnění okolí Býčí skály v jarních měsících, bude toto rozdělení pokračovat, neboť nám pyromanům se nechce posouvat hutnické děje do sušší části roku.

Workshop bude mít obvyklý průběh - po všechny tři dny tavby a kování. Ve čtvrtek odpoledne proběhne teoretická část s několika přednesenými příspěvky v budově Kameňáku.
Od pondělí 21. května potom bude hořet, resp. pod nestabilním příkrovem suše destilovat, dřevěné uhlí v milíři a 23. května proběhne i výpal vápna v selské jednokomorové vápenné peci.
A ač je akce určena odborné veřejnosti, tak samozřejmě nikoho neodeženeme.

Program akce na Staré huti v sobotu 26. května 2018 je uveden zde: http://www.technicalmuseum.cz/akce/slovane-stare-huti-2018/
Níže je umístěn jízdní řád autobusu TMB, v němž jsou též zmíněny dva zvláštní spoje ČAD ze Staré huti do Blanska, kde bude souběžně možné absolvovat komentované prohlídky nové expozice Muzea Blanenska věnované archeologii regionu.

O speleologické části, která se uskuteční zejména 23. června je možno se více dozvědět zde: http://www.muzeum-blanenska.cz/clanky/detail/za-poklady-z-jeskyne-byci-s... a zde: http://www.byciskala.cz/MaRS/index.php

Komentáře

Obrázek uživatele martin

Ahoj, aktuální fotky, tak jak se k tomu dostanu jsou na našem FB účtu.