Acheologia technica na www.archeologiatechnica.cz

Nově jsme zřídili samostatný web pro seminář Acheologia technica - www.archeologiatechnica.cz, který by měl lépe a přehledněji nabízet podporu semináře a zejména poskytovat prostor k dohledání obsahu všech sborníků rozdělených na jednotlivé články.

Lenoch - Archeolog - Technik

Uspořádání na novém webu www.archeologiatechnica.cz umožňuje:

  • vypsat články podle oborů, přitom každý článek může být zařazen do více oborů. Například experimentální výpal vápna bude zařazen do "vápenictví" a "experimenty".
  • vypsat články podle čísel.

Postupně budou všechny články vybaveny systémem klíčových slov a shrnutím obsahu, samozřejmostí je uvedení všech autorů. Pomocí fulltextového vyhledávání tak bude možní vyhledat kupříkladu všechny články, kde je autorem "Karel Stránský".

Aktuálně jsou na novém webu www.archeologiatechnica.cz vystaveny kompletní obsahy ročníků 22 - 28, které jsme dosud čtenářům dlužili. Následovat budou co nejrychleji stejně zařazené články zpět až do 1. ročníku. Starší články již jsou k dispozici na tomto webu a dle návštěvnosti je využíváte, doufáme že jsou vám užitečné.
Po doplnění kompletního obsahu budeme dále pracovat na zkvalitnění vybavení každého článku přesnějším zařazením do oborů a vybavením zejména starších ročníků stručným přehledem obsahu článku.
Velmi oceníme, pokud autoři historických článků budou ochotni sami takový text připravit.