Sběr rudy v pískovně Hulín
Hulínskou rudu jsme již tavili několikrát, avšak vždy nám byla dodána už vypražená a nadrcená. Výsledky taveb nebyly nikdy optimální a museli jsme rudu nabohacovat okujemi. Díky Andrejce Dovicové nám by umožněn vstup a sběr pelosideritu v pískovně Hulín a já tak mohl být u samotného sběru, kterého jsem se zúčastnil s Lídou i Andreou. Následující dny jsem rudu třídil tak, že jsem každý kámen rozlomil a podle barvy na lomu rozdělil na tmavě hnědou (bohatou) a světle šedou (chudou).